Ak chcete mať výnimočný vianočný stromček, vyrobte si originálne vločky a hviezdy. Spravte si radosť pri spoločnom tvorení s deťmi a vytvorte si ozdobu presne podľa vašich želaní. Stačí vám papier na pečenie a tavná pištoľ.

Nakreslite si vločku alebo hviezdu podľa želania. Myslite na to, že tavná pištoľ má svoju hrúbku a prispôsobte tomu detaily. Ak si chcete uľahčiť prácu, vytlačte si naše vločky.

maketa vločky

Predlohu vločky si položte pod papier na pečenie a nakreslite ju tavnou pištoľou na papier na pečenie. Po vychladnutí si ju môžete namaľovať alebo ozdobiť trblietkami. Trblietky odporúčam nasypať do lepidla a tým potom natrieť vločku, aby ste nemali trblietky všade 🙂

vianocna hviezda

 

S vločkami sa môžete zabaviť aj s výtvarnou technikou s použitím soli a tekutých farieb.

Vločky nakreslite lepidlom a zasypte soľou. Odporúčam dať papier na tácku alebo plech na pečenie a zasypať soľou tak, aby bolo zasypané všetko lepidlo. Zvyšnú soľ z obrázku zosypte a môžete vločky pokvapkať tekutými farbami.

malovanie solou

Kvapátko je super pre detskú rúčku aj z pohľadu úchopu a postupnosti jednotlivých krokov. Na túto prácu je ideálne to najmenšie napr. z nejakého liečiva. Farby sa do soli krásne vpíjajú a deti môžu pozorovať aj miešanie farieb. Farby môžete použiť akékoľvek zriedené vodou.

Užite si spoločnú zábavu a príjemný spoločný čas. Prípadne aj klasickou hrou či výrobou hry Človeče nehnevaj sa.

Kúzelné Vianoce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *