Vyrobte si vianočnú vločku

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram

Ak chcete mať výnimočný vianočný stromček, vyrobte si originálne vločky a hviezdy. Spravte si radosť pri spoločnom tvorení s deťmi a vytvorte si ozdobu presne podľa vašich želaní. Stačí vám papier na pečenie a tavná pištoľ.

Nakreslite si vločku alebo hviezdu podľa želania. Myslite na to, že tavná pištoľ má svoju hrúbku a prispôsobte tomu detaily. Ak si chcete uľahčiť prácu, vytlačte si naše vločky.

maketa vločky

Predlohu vločky si položte pod papier na pečenie a nakreslite ju tavnou pištoľou na papier na pečenie. Po vychladnutí si ju môžete namaľovať alebo ozdobiť trblietkami. Trblietky odporúčam nasypať do lepidla a tým potom natrieť vločku, aby ste nemali trblietky všade 🙂

vianocna hviezda

 

S vločkami sa môžete zabaviť aj s výtvarnou technikou s použitím soli a tekutých farieb.

Vločky nakreslite lepidlom a zasypte soľou. Odporúčam dať papier na tácku alebo plech na pečenie a zasypať soľou tak, aby bolo zasypané všetko lepidlo. Zvyšnú soľ z obrázku zosypte a môžete vločky pokvapkať tekutými farbami.

malovanie solou

Kvapátko je super pre detskú rúčku aj z pohľadu úchopu a postupnosti jednotlivých krokov. Na túto prácu je ideálne to najmenšie napr. z nejakého liečiva. Farby sa do soli krásne vpíjajú a deti môžu pozorovať aj miešanie farieb. Farby môžete použiť akékoľvek zriedené vodou.

Užite si spoločnú zábavu a príjemný spoločný čas. Prípadne aj klasickou hrou či výrobou hry Človeče nehnevaj sa.

Kúzelné Vianoce!

Dana

Dana

Mojou túžbou je podporovať deti a rodičov na ich ceste učením sa a poznávaním. Pripravujem pomôcky, hry a inšpirácie. Príbeh nájdete tu >>

Leave a Replay

Chcem dostávať novinky

Vaše osobné údaje (e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich ja Dana Skuhrová, na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-hry a ďalších e-mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať hier pre deti a vzdelávania detí.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.