O nás

Centrum hier a vzdelávania Anad vzniklo s cieľom vytvárania inšpirácie, motivácie a konkrétnych návodov a hier na hravé učenie začiatkom roka 2017. S mottom “Čo zažijem, nezabudnem.”

Centrum hier a vzdelavania

V dnešnom svete plnom rôznych informácii a rozšírených problémoch s učením to chce nejaké kvalitné a komplexné tipy a pomôcky. Vytvárame pomôcky pre deti, rozvíjajúce spoločenské hry a tipy na aktivity rozvíjajúce osobnosť, schopnosti, zručnosti, pohyb a vedomosti.

Samy sme hlavne rodičia, ktorí hľadali pre deti hravé, ale vzdelávacie aktivity a spôsob ako im pomôcť s ťažkosťami s učením. Deťom sa nedarilo a začalo ich opúšťať nadšenie z učenia sa. Rôznorodých informácií bolo veľa, ale s nimi aj pocit zmätku a zúfalstva.

 

Dana Skuhrová

mama 3 detí a učiteľka prvého stupňa sa začala vzdelávať ako Sindelar tréner, Montessori pedagóg a zaujímať sa o techniky efektívneho učenia sa.

Dana Skuhrova

Študovala som, aby som pochopila princípy a súvislosti. Dopĺňala som si informácie, hľadala. Začala som zase viac tvoriť a dala svojej tvorbe zmysel. Podarilo sa mi zmeniť svoju vnútornú reč z “to sa nedá” na “ako to spravím?” “ako by sa to dalo?”
Vidím ako je pre deti dôležité, aby pochopili. Aby rozumeli sebe, druhým a svetu okolo seba. Ja sa postupne učím ako byť sprievodcom. A učím sa podporovať detskú tvorivosť a nie tvoriť za nich.

Nezväzovať sa vlastnými očakávaniami, obmedzeniami a predpokladmi. Každý dokáže po čom jeho srdce túži. A deti ešte ľahšie. Mojou túžbou je podporovať deti a rodičov na ich ceste učením sa a poznávaním. Pripravujem rôzne návody, pomôcky, hry a inšpirácie pre vás a pre deti.

 

Silvia Veselá

Mama 2 detí, grafička a spoluzakladateľka Centra hier a vzdelávania Anad. Aktívna dobrovoľníčka pre rodinné centrum Dlháčik a Centrum hier a vzdelávania Anad.

Silvia Vesela

 

Jana Žilincová

Mama dvoch detí, ktorá vždy niečo tvorila a vymýšľala. S prechodom na materskú sa začalo všetko točiť okolo mojich detí, ich záujmov a potrieb. Tak vzniklo aj veľa nápadov a projektov na tvorenie s deťmi a pre deti. A ako rastú čoraz väčšiu pozornosť sa snažím venovať ich rozvoju a učeniu sa. Hľadám cesty ako ich viesť a podporovať v tom, čo ich napĺňa a robí šťastné.

Janka Zilincova

 

Dieťa sa prirodzené hrá, skúma, napodobňuje, pozoruje, objavuje. Využívame Montessori princípy, didaktické a zmyslove hry, pokusy, pohyb, kreativitu, …