Čo sa naučíte so spoločenskou hrou Človeče nehnevaj sa?

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
DIY Človeče nehnevaj sa

Vymeňte obrazovku za hraciu kocku. Spoločne sa zabavíte a rozvíjate ďalšie zručnosti. Približne vo veku od troch rokov dieťa dokáže pochopiť aj náročnejšie pravidlá hier.

Čo všetko si môže dieťa natrénovať na klasickej hre ako je Človeče nehnevaj sa?

Pri hraní podľa pravidiel, v kolektíve sa rozvíja množstvo funkcií. Dieťa sa učí komunikovať, buduje svoje sebavedomie, trénuje si pozornosť a učí sa trpezlivosti, dodržiavaniu pravidiel a vyrovnávaniu sa s prehrou.

Hra má však aj edukačnú funkciu, dieťa si rozvíja vizuálne vnímanie, matematické predstavy, postupnosť, zlepšuje sa koordinácia oko-ruka, priestorové vnímanie a aj predstavivosť. 

Pri spoločenských hrách sa dieťa učí aj plánovať a preberať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a chápať dodržiavanie pravidiel. Deti tiež učí stratégii, prináša napätie i zábavu.

Hranie spoločenských hier trénuje aj jemnú motoriku dieťaťa, lebo často obsahujú drobné dieliky, ako aj hra Človeče nehnevaj sa.

Matematické predstavy
Pozornosť
Priestorové vnímanie
Postupnosť
Dodržiavanie pravidiel
Predstavivosť
DIY Človeče nehnevaj sa

Ako si môžete vyrobiť hru Človeče nehnevaj sa spolu s deťmi?

Ak si hru vytvoríte spolu s deťmi, a na mieru vašich požiadaviek, o to väčší zážitok z hrania budete mať. A tie skúsenosti pri vytváraní hry 🙂

Využite čokoľvek čo máte k dispozícii. Môžete si hrací plán nakresliť na výkres alebo kartón, na kus dreva alebo látky. Krúžky môžete kresliť alebo nalepiť zo samolepky.

Ako figúrky môžete použiť čokoľvek čo máte doma. Farebné kamienky, lego figúrky, zvieratká, drobné figúrky z rôznych zbierok či kindervajíčok, polotovary na vyrábanie, pompomy, gombíky,… prípadne si vytvarujte z plastelíny. 

Tip od nás: Použili sme kúsok bielej látky zo starej plachty, fixky a pastelky na textil, kamienky pomaľované akrylovými farbami. Na záver sme si spolu dokreslili obrázky na hraciu plochu.

DIY Človeče nehnevaj sa

Vďaka spoločenským hrám sa spoločne zasmejete, zabavíte, porozprávate a aj sa mnohému naučíte.

Môžete sa inšpirovať aj videom a pustiť sa do vlastnej výroby. Dôležitý je spoločný zážitok.

Dana

Dana

Mojou túžbou je podporovať deti a rodičov na ich ceste učením sa a poznávaním. Pripravujem pomôcky, hry a inšpirácie. Príbeh nájdete tu >>

Leave a Replay

Chcem dostávať novinky

Vaše osobné údaje (e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich ja Dana Skuhrová, na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-hry a ďalších e-mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať hier pre deti a vzdelávania detí.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.