Trojzložkové karty jesenných pokladov

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
trojzlozkove karty

Trojzložkové karty v Montessori pedagogike patria do jazykovej oblasti. Obsahujú 3 kary: text, obrázok a obrázok s textom. Je dobré využiť tému, ktorá deti zaujíma.

My sme si priniesli z prechádzky jesenné poklady a rozprávali sa o jesennom ročnom období, čo k nemu patrí. Túto tému sme doplnili aj o trojzložkové karty. Deti prikladajú predmety ku kartám, pomenúvajú a zároveň čítajú.

Takéto krásne ilustrované nám nakreslila Petra Tomšová. Ďakujeme. Sú k dispozícii aj pre vás. Môžete si ich stiahnuť tu.

trojzlozkove kary jesen

Kary rozvíjajú slovnú zásobu, koordináciu oko, ruka, rozlišovanie, pochopenie konkrétnych vzťahov, prepájanie konkrétnych vecí s abstraktným pomenovaním.

V našich kartičkách nájdete ilustrované karty jesenných plodov ale aj reálne obrázky. Môžete to využiť aj ako tému o ilustráciách, či prikladanie ilustrácii k reálnym obrázkom. Prípadne najmenším deťom je vhodné ponúknuť reálne obrázky.

Pre trojzložkovú formu kariet si vytlačte karty 2x. Jedny si nechajte celé a v druhých odstrihnite text od obrázku.

Každú novú oblasť predstavujeme dieťaťu pomocou trojstupňovej lekcie:

  1. pomenujem predmety
  2. dieťa ukazuje alebo podáva podľa pokynov, napr. „podaj mi gaštan“
  3. dieťa pomenuje na základe mojej otázky, napr. „čo je toto?“

Cieľom nie je prejsť všetky stupne naraz.

Užite si jesenné prechádzky. Keď bude daždivo, môžete sa zahrať niektorú z našich hier na stiahnutie zdarma.

Dana

Dana

Mojou túžbou je podporovať deti a rodičov na ich ceste učením sa a poznávaním. Pripravujem pomôcky, hry a inšpirácie. Príbeh nájdete tu >>

Leave a Replay

Chcem dostávať novinky

Vaše osobné údaje (e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich ja Dana Skuhrová, na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-hry a ďalších e-mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať hier pre deti a vzdelávania detí.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.