Vyrobte si mapu sveta

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
montessori mapa sveta

Vytvorte si mapu sveta s deťmi a veľa sa spolu naučíte. Najviac sa naučíme skúmaním, skúšaním a vlastným zážitkom.

Mapu si môžete vytvoriť aj z papiera a vyfarbiť. Ja som použila filc. Môžete však použiť aj deku, kartón alebo mossogumu.

Veľmi obohacujúca je už samotná príprava makety mapy, ale môžete si stiahnuť našu maketu. Je robená na šírku oceánu 41cm. 

montessori mapa sveta DIY

Pripravte si mapu, materiál v rôznych farbách, špendlíky a nožnice. Farby sú podľa farebného kódovania M. Montessori.

Použila som filc gramáže 215g/m2 a podžehlila vlizelínom, aby bol pevnejší. Ak ich však chcete prilepiť, na hrúbke nezáleží. Pre celkovú prácu s mapou je lepšie, keď kontinenty nie sú prilepené, aby ich dieťa mohlo ukladať z rôznych pohľadov. Prípadne obkresľovať, priraďovať ku kartičkám a podobne.

Maketu si prišpendlíte o filc a vystihnete kontinent. Ak materiál spevňujete, tak ho najprv spevnite, až potom strihajte. Na pripevnenie makety si môžete pomôcť aj lepiacou páskou. 

Môžete si spraviť aj ostrovy. Aby boli pevne pri kontinetoch, vystrihnite si kontinent po okrajoch ostrovov a „vodu“ prilepte na vrch.

Pripravené kontinenty si rozložte na podložku „vody“ a vystrihnite želanú veľkosť. Naša má dĺžku 81cm.

Môžete sa hrať: priraďovať kontinenty, prikladať kartičky, zvieratká, rastliny, ukladať podľa glóbusu z rôznych pohľadov, obkresľovať kontinenty, vyrábať ostrovy, …

Ak by ste chceli kontinenty prilepiť, tak odporúčam obojstranný lepiaci vlizelín alebo lepidlo na filc, prípadne tavnú pištol. Bude vám držať aj kanagon, ale po zaschnutí vám nepekne zvlní materiál.

Látkovú mapu jednoducho zrolujete a odložíte na ďalšiu prácu. Kartónovú môžete založiť za poličku. Želám príjemnú zábavu a hravé učenie sa. 

Hotovú mapu sveta si môžete objednať tu.

Dana

Dana

Mojou túžbou je podporovať deti a rodičov na ich ceste učením sa a poznávaním. Pripravujem pomôcky, hry a inšpirácie. Príbeh nájdete tu >>

Leave a Replay

Chcem dostávať novinky

Vaše osobné údaje (e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich ja Dana Skuhrová, na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie e-hry a ďalších e-mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať hier pre deti a vzdelávania detí.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.