Vrecúškové aktivity alebo tzv. busy bags vznikli na zabavenie dieťaťa s cieľom trénovania rôznych zručností. V každom vrecúšku sú nachystané všetky drobnosti potrebné k danej aktivite.

Väčšinu vrecúškových aktivít si ľahko zhotovíte. Ak by ste však chceli niektorú aktivitu od nás hotovú, tak nás kontaktujte na info@anad.sk a radi ju vytvoríme aj pre vás a dodáme rovno s vrecúškom. Pri najčastejšie objednávaných aktivitách nájdete cenu.

triedenie farieb

Priraďovanie farieb

Farebné nanuky z filcu s drevenými paličkami. Deti priraďujú farby a zároveň vkladajú drevené paličky do otvoru, čím si trénujú jemnú motoriku a praktické zručnosti.

Cena 4,-

priradovanie farieb

Farebné štipcovanie

Kartónový kruh namaľovaný so štipcami. Z opačnej strany sú len 4 farby pre začiatok. Rovnakým spôsobom si môžete pripraviť abecedu alebo počítanie, prípadne farebné odtiene.

Cena 4,-

pre deti

Chytanie rýb

Veľmi obľúbená aktivita. Rybky si môžete vystrihnúť z kartónu, filcu či mossogumi a vložiť niečo magnetické. Na rybku sa dá pripevniť aj nejaký text alebo príklad pre zábavné učenie. Čokoľvek čo potrebujete natrénovať  Cena 7,-

jemná motorika

Chytanie rýb

Ukladanie sklenených guličiek do protišmykovej podložky. Guličky presne sadnú do jamky a na podložke a majú z toho radosť. Neskôr začnú guličky aj počítať. Môžete dať napríklad menej guličiek a dieťa spočíta koľko guliečiek chýba. Cena 3,-

jemná motorika

Navliekanie

Jemnú motoriku krásne precvičíte navliekaním korálok. Zároveň sa im táto zručnosť zíde do praktického života. Veľkosť prispôsobíte veku dieťaťa. Nám sa osvedčilo na začiatok navliekanie na chlpatý drôtik alebo na šnúrku od topánok, ktorá ma dlhšiu pevnú časť.

montessori pomôcka

Domčeky

Rozklad čísel je dôležitý pri počítaní s prechodom cez základ 10. Použili sme farebné kódovanie čísiel M. Montesori. Každé číslo má svoj domček, do ktorého si ukladáme všetky možné rozklady toho čísla. Môžete použiť korálikové farebné schody alebo si nakresliť na papiere.