Veľkonočné vajíčka hravo a tvorivo from freepik.com

Veľkonočné vajíčka hravo, tvorivo a netradične

Veľká noc je okrem iného aj čas na rodinu, pečenie, tvorenie a návštevy. My radi trávime čas spoločným tvorením. Preto sme vybrali skôr netradičné veľkonočné vajíčka.

Mramorovanie vajíčok pomocou peny na holenie a potravinových farieb

mramorovanie penou na holenie, papierove vajicko

Pripravte si podložku s vyšším okrajom, naplňte dno penou na holenie a nakvapkajte na ňu kvapky potravinovej farby. Špajdlou farby jemne pomiešajte a priložte vajíčko a otáčajte ho v pene. Nechajte zaschúť a zvyšnú penu zostrite do papierovej servítky. Veľmi dobre vyzerá aj papierové vajíčko a pri ňom ani nemusíte čakať na zaschnutie, len penejším papierom zhrniete penu z povrchu.

Farbenie vajíčok za pomoci mramorovacích farieb

polystyrenove vajicko s mramorovacimi farbami

Sú to špeciálne farby. Dajú sa nahradiť lakom na nechty. Do nádoby s vodou nakvapkajte rôzne farby. Farba zostane plávať na hladine vody. Vajíčko môžete úplne ponoriť alebo otáčať na hladine. Pri tejto technike sa ľahšie pracuje s polystyrenovými vajíčkami.

Potravinové farby, pipeta a servítka

velkonocne vajicko netradicne

Pripravte si do misiek potravinové farby zriedené s trochou vody, aby sa dali nabrať pipetou alebo kvapátkom. Odporúčam nejaké liekové kvapátko. 

Vajíčko obaľte v servítke a na ňu rôzne kvapkajte pripravené farby kvapátkom.

Zdielať:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sociálne siete

Ďalšie články

Zostaňme v kontakte

Prihláste sa na odber noviniek

Informácie o nových hrách, tipoch, návody na tvorenie

návrhy

Podobné články

velkonocne tvorenie

Veľkonočné vajíčka hravo a tvorivo

Veľkonočné vajíčka hravo, tvorivo a netradične Veľká noc je okrem iného aj čas na rodinu, pečenie, tvorenie a návštevy. My radi trávime čas spoločným tvorením.

Ako na čítanie hravo

Ako pomôcť dieťaťu čítať?  Môže dieťa začať čítať spontánne? Bez toho, aby sa to cielene učilo?  Ak máte doma škôlkara, určite ste si všimli, že

trojzlozkove karty

Trojzložkové karty jesenných pokladov

Trojzložkové karty v Montessori pedagogike patria do jazykovej oblasti. Obsahujú 3 kary: text, obrázok a obrázok s textom. Je dobré využiť tému, ktorá deti zaujíma.

Vyrobte si vianočnú vločku

Ak chcete mať výnimočný vianočný stromček, vyrobte si originálne vločky a hviezdy. Spravte si radosť pri spoločnom tvorení s deťmi a vytvorte si ozdobu presne